Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9545015



*

nr 954 5015


Mona Starfelt

(f. 1931), Sverige


Färglitografi, Mona Starfelt (f. 1931), "Kom ihåg Januari", 182/250, motivet: 50 x 70


Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 april 2015
kl 19:08:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/4 09:58:51 1      100 kr
10/4 20:03:47 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Mona Starfelt

Mona Starfelt, född 1931 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Mona Starfelt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mona starfelt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr